MLADÁ BOLESLAV - V sobotu proběhl nultý zahajovací závod otužilců na Jizeře. Navazuje se tak na původní tradici otužileckých závodů na Krásné louce v letech 1982–1992. Příští rok můžete plavat i vy!

Teplota vody byla 2,5 °C a teplota vzduchu 4 °C. Tratě 100 a 250 byly nesoutěžní, následující tři o délce 500, 750 a 1000 metrů se už plavaly na čas. "I když tento zahajovací zkušební ročník nebyl v Českém poháru zimního a dálkového plavání (a též předchozí sobotu byly náročné závody v polských Katowicích), přesto si přijelo nakonec zasoutěžit 58 závodníků, a užít si tak nádherné otužilecké počasí s občasným sluníčkem," uvedl Jiří Škvrna, organizátor akce.

Velice těsný souboj se odehrál na trati 1000 metrů, kdy Renata Nováková z Pardubic o 0,9 sec lepším časem 11:30,3 minuty překonala teprve šestnáctiletou Nikolu Kopeckou z Prahy.

Příští závody se budou konat 19. ledna 2019 na stejném místě, a to již v poháru ČR, kdy se očekává již 200 účastníků nebo i nadšenců, kteří si přijdou zaplavat i nesoutěžní tratě.

Česká otužilecká unie MB, uvítá do svých řad další začínající otužilce z Mladé Boleslavi a okolí, ve věku 9–99 let, případní zájemci ať kontaktují: Pana Jiřího Škvrnu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., https://www.facebook.com/otuzilci/ nebo telefonním čísle 606 675745.

Nultý ročník závodů otužilců na Jizeře. Foto: M. PolachNultý ročník závodů otužilců na Jizeře. Foto: M. PolachNultý ročník závodů otužilců na Jizeře. Foto: M. PolachNultý ročník závodů otužilců na Jizeře. Foto: M. Polach