Vánoční strom 2020. Foto mb-net.czMLADOBOLESLAVSKO – Koronavirová situace letos překazila rozsvícení vánočních stromů, avšak kdo o to nechce přijít, může se na to podívat z pohodlí svého domova, a to on-line.

Čtrnáctimetrový smrk letos věnovala městu rodina Prchlíkova z Bakova nad Jizerou. Rozsvěcení vánočního stromu proběhlo pouze za účasti televizních kamer. Lidé v Mladé Boleslavi tento okamžik mohou zhlédnout v 17:30 hodin, prostřednictvím facebookových profilů První Boleslavská, Scéna 2020 a Mladá Boleslav. Dále a na youtubovém kanálu Scéna 2020, nebo ve svých televizorech prostřednictvím IPTV První Boleslavská.

Stejnou cestou jde i město Mnichovo Hradiště. „Vánoční strom rozsvítíme v neděli v 16:30. Letos sice bez kulturního programu na podium, ale na rozsvícení se můžete podívat živě ZDE,“ uvedl starosta města Ondřej Lochman.

Také v Bakově nad Jizerou můžeme první adventní neděli sledovat on-line rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Přímý odkaz naleznete ZDE.

Město Benátky nad Jizerou rovněž nepřipraví své občany o rozsvícení vánočního stromu. "Dne 29. listopadu od 17:30 Vám přinášíme komponovaný pořad sestavený ze záznamů minulých ročníků této tradiční akce, který bude zakončený rozsvícením vánočního stromu roku 2020. Srdečně Vás zveme ke společnému sledování," uvedl starosta města Karel Bendl. Přímý odkaz naleznete ZDE.

Rozsvícení vánočního stromu v Bělé pod Bezdězem můžete sledovat na stránkách města www.mubela.cz, a to 1. Adventní neděli 29. listopadu 2020 od 17:00 hodin.

V Dobrovici pak první adventní neděli připomene místní rozhlas. V 17 hodin zazní vánoční koledy a přání pana starosty.