Dagmar Teichmannová v jedné ze svých rolí. Foto Městské divadlo Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV – Smutná zpráva zasáhla divadelní svět. V pouhých 39 letech zemřela herečka Dagmar Teichmannová, která v angažmá mladoboleslavského městského divadla byla od roku 2001.

V Městském divadle Mladá Boleslav ztvárnila desítky rolí. Diváci ji mohli vidět například v roli Desdemony Shakespearova Othella nebo v hlavní roli v Manon Lescaut. Kromě divadelních prken okusila i film. Zahrála si například ve filmu Pelíšky. Dagmar Teichmannová se objevila také na televizní obrazovce např. v televizní inscenaci režiséra Morisa Issy "Dějiny jedné rodiny" (role Myšky Lišky), v Bakalářích 1998 či v soutěžním pořadu "O poklad Anežky české". Díky spolupráci se studenty FAMU vytvořila zajímavé role v několika zahraničních studentských filmech. Jednu z menších rolí si zahrála i v Hřebejkově filmu „Pelíšky” .

Dagmar Teichmannová. Foto Městské divadlo Mladá BoleslavJejími absolventskými inscenacemi v Žižkovském divadle byly Havlova Žebrácká opera, role Betty, v režii Jaromíra Hrušky a Poprask na laguně, role Checcy v režii Petra Svojtky.

Po roce tzv. volné nohy získala své první stálé angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi, Její první rolí v Městském divadle Mladá Boleslav byla Klára v současné Venclíkově komedii "Druhá míza". V sezóně 2001/2002 převzala po Heleně Vondruškové roli Květinářky ve francouzské hře Jeana Giraudouxe "Bláznivá ze Chaillot" a roli Sestry v komedii Raye Cooneyho "Rodina je základ státu".

V angažmá mladoboleslavského divadla byla téměř 16 let, a to až do roku 2017. Do dalšího angažmá už ale nenastoupila. Podle serveru novinky.cz zemřela Teichmannová 5. dubna v Praze, ve stanici metra Anděl skočila pod přijíždějící vlakovou soupravu. 

Záhas hasičů, kteří vyprošťovali tělo herečky, která skončila pod soupravu metra. Foto HZS Praha