Vánoční jarmark v Mnichově Hradišti. Foto: Eva ChládkováMNICHOVO HRADIŠTĚ - V Mnichově Hradišti patřila sobota vánočnímu jarmarku, který se nekonal na zámku, jak bylo obvyklé, ale na Masarykově náměstí. Sešlo se tradičně mnoho občanů místních i přespolních, aby trávili adventní čas ve společnosti hlavního programu u jarmarečních stánků, nebo doprovodného programu v kostele svatého Jakuba.

Návštěvníci si mohli prohlédnout betlém, kochat se výhledem z věže kostela, vypustit balónky přání, nebo poslechnout vystoupení sboru Zvonky. Pro malé i velké uspořádal Klub dětí a mládeže vánoční stezku s Barborami a k zakoupení byly v jeho sále výrobky dětí z regionálních škol.

V Městském divadle mohli zájemci zhlédnout pohádku Gulliverovy cesty v podání Mateřské školy z Ústí nad Labem.

Jarmark slavnostně zahájily fanfáry a proslov starosty města Ondřeje Lochmana. K poslechu zahrál trombonový kvintet učitelů Základní umělecké školy a následně vystoupily děti z Mateřské školy Jaselské a Mírové, které zazpívaly koledy.

Nechybělo ani vystoupení starších žáků v podání Základní školy Studentské a Sokolovské, kteří si připravili divadelní pásmo se zpěvy a vánoční písně. S vánočními klarinety a saxofony vystoupila Základní umělecká škola.

Během programu proběhl křest nové dětské knížky Pavla Kverka Slavík z dubového lesa a s ním spojená autogramiáda. Byli losováni výherci ankety Kultura pro mě, kde hlavní cenou byla Noc pro dva v posteli s nebesy na zámku Loučeň. Během jarmarku zazněla třikrát zvonkohra a v odpoledním programu vystoupila skupina Janovec Jazz band. Jarmark ukončila ohňová show.

Vánoční jarmark v Mnichově Hradišti. Foto: Eva Chládková Vánoční jarmark v Mnichově Hradišti. Foto: Eva ChládkováVánoční jarmark v Mnichově Hradišti. Foto: Eva ChládkováVánoční jarmark v Mnichově Hradišti. Foto: Eva ChládkováVánoční jarmark v Mnichově Hradišti. Foto: Eva ChládkováVánoční jarmark v Mnichově Hradišti. Foto: Eva Chládková