Masopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováBĚLÁ POD BEZDĚZEM – Ulicemi Bělé pod Bezdězem prošel dnes odpoledne masopustní průvod. Desítky masek, živá hudba a zahrádkář s velkou řepou, kterou všichni cestou k radnici pořádně zalévali.

Než ale stačila starostka Bělé pod Bezdězem Jitka Tošovská udělit průvodu právo projít městem, obří řepa přímo před budovou městského úřadu vyrostla. To se ale nelíbilo kontrolorovi z Evropské unie. „Vždyť je to neschválená sadba, a navíc nějaký invazivní druh,“ rozčiloval se kontrolor, který se zajímal i čím byla obří řepa hnojena. „No čím, hov...,“ pochlubil se zahrádkář.

Video naleznete také ZDE

Po udělení práva se průvod vydal ulicemi města k České bráně, následně pak na parkoviště u Atmosu a skončil v Sokolovně, kde masopustní veselí pokračovalo. Mimo jiné se tam volila nejhezčí maska.

Masopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. Karapetjanová