Opilý řidič neušel pozornosti boleslavských strážníků. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV – V lepším případě jen rozmláceným autem mohla skončit noční jízda muže, který se po první hodině ráno prohnal křižovatkou ulic Laurinova a Havlíčkova v Mladé Boleslavi na červenou.  Naštěstí včas se mu stačil vyhnout jiný řidič, který byl, jak už to tak někdy bývá, ve špatný čas na špatném místě a zachránil si jak zdraví, tak i svého plechového miláčka.

Jenže jeho jízda se moc nelíbila strážníkům městské policie, kteří jeli zrovna kolem. Se zapnutými majáky se za šílencem vydali a o chvíli později už řidič strážníkům dýchal do přístroje. „Při orientační dechové zkoušce sedmačtyřicetiletý řidič nadýchal 2,02 promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR,“ uvedl ředitel strážníků Tomáš Kypta.

A opilec ještě jednou. Znovu na silnici, ovšem tentokráte jako chodec. No a protože mu zřejmě nestačil chodník v ulici U Stadionu, vybral si o trochu širší komunikaci. Jenže jeho motání znovu neušlo strážníkům a tak zasáhli: „Podnapilý čtyřiatřicetiletý muž byl vyzván, aby se přesunul na chodník. Zde s ním byl přestupek projednán a vyřešen v blokovém řízení,“ dodal Kypta.