Zloděj daleko nedoběhl. Během pár minut měl pouta na rukou. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV - Běžný nákup v obchodním centru a okraji Mladé Boleslavi se pro jednoho ze zákazníka stal poměrně velkým dobrodružstvím. Chvílí před devátou hodinou ráno se tam odehrála scénka jako z filmu.

Zloděj se tam pokusil ukrást zboží hodně nápadným způsobem. Co se mu líbilo, to si naházet do tašek. S lupem se pak pokusil proběhnout pokladnou, což se mu nepovedlo, neboť hbité ruce paní pokladní mu veškerý lup stačily z jeho zlodějských pařátů vytrhnout. Muž, který vše viděl, ale nelenil a vyrazil za zlodějem ven. V běhu ještě stačil vytočit linku městských strážníků.

"Oznamovatel muže celou dobu pronásledoval, ten však utekl směrem ke kruhovému objezdu na Jičínské ulici. Zde jej dle popisu nalezl pracovník městského kamerového dohlížecího systému a navigoval přijíždějící hlídku strážníků městské policie," popsal průběh honičky ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Dotyčný se ještě před příjezdem hlídky pokusil schovat v příkopu, nic platné mu to ale nebylo. Z křoví ho strážníci vytáhli ven na silnici a vzhledem ke kladenému odporu nasadili služební pouta. S pouty na rukou putoval na místo činu, tedy do obchodního domu, kde bylo zjištěno, že se pokusil odcizit zboží v celkové hodnotě 3.415 Kč.

"Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která zjistila, že se jedná o recidivistu, který je pro svou opakovanou protiprávní činnost policistům dobře znám. Policie si dotyčného převzala a věc dále šetří v rámci svých kompetencí jako podezření z trestného činu," uzavřel Kypta.