Ilustrační foto: iBoleslav.czMLADÁ BOLESLAV Řidičský průkaz má muž (21) jen pár let a už dokázal na silnici zničit víc aut, než kdejaký bouralista. V Palackého ulici v Mladé Boleslavi totiž během pár minut dokázal zničit hned šest vozidel.

Mladík pod záminkou pouhého nahlédnutí do vozidla svých známých do auta nastoupil a před zraky majitelů nastartoval a začal ujíždět z parkoviště po ulici Palackého směrem k ulici Erbenova.

"Zde však řízení nezvládl a bočně narazil do třech zde zaparkovaných aut, které tímto poškodil. Dále pokračoval v jízdě přes křížení s ulicí Erbenova po ulici Palackého, kde čelně narazil do vozidla Ford, které se tímto dalo do pohybu. Řetězovou reakcí byly poškozeny další dva vozy, včetně dvou odpadkových kontejneru," uvedla mladoboleslavská policejní mluvčí Lenka Sikorová. 

Předběžná škoda je zatím vyčíslena na 440 tisíc korun. Pachatel byl zadržen a je podezřelý hned ze dvou trestných činů: neoprávněné užívání cizí věci a ohrožování pod vlivem návykové látky, za které mu hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až na tři léta.