Jednoho z rváčů zadrželi až v kolejišti. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV - Chvíli po poledni se několik lidí stalo svědky poměrně tvrdé rvačky v ulici Mjr. Frymla. Na místo ihned vyrazili jak strážníci, tak i státní policisté. A čekala je pořádně honička.

Vyslaná hlídka pořádkové služby městské policie v přilehlé Nerudově ulici zaregistrovala dva do půl těla svlečené muže, pravděpodobně mongolské národnosti, kteří na sebe vzájemně vedli údery pěstmi.

"Jakmile tito muži zaregistrovali hlídku, dali se na útěk. Na výzvu strážníka se jeden z mužů zastavil a vrátil se ke služebnímu vozidlu městské policie, druhý z mužů na výzvu nereagoval a začal utíkat," uvedl zástupce ředitele městské policie Ondřej Kubala. Hlídka muže, který na výzvu reagoval, usadila do služebního vozidla a pronásledovala prchajícího muže.

V tuto dobu v ulici Mjr. Frymla byla již přítomna hlídka Policie ČR, která zde byla na prověření stejného oznámení. Utíkající muž se pokusil mužům zákona schovat za jedním ze zaparkovaných vozidel, jakmile zjistil, že o něm hlídka ví, pokračoval v útěku. V tuto dobu již prchajícímu muži odřízla ústupovou trasu hlídka Policie ČR, na toto muž zareagoval tak, že přeskočil zábradlí a slezl do vlakového kolejiště, kde jej následně dostihl policista.

"Muž, kterého hlídka městské policie převážela ve služebním vozidle, měl po těle větší množství oděrků a tržných ran, ze kterých krvácel, z tohoto důvodu byl převezen na pohotovost do nemocnice, kde si jej od hlídky městské policie převzala hlídka Policie ČR k dalším úkonům," uzavřel Kubala.