policieBRANŽEŽ U MN. HRADIŠTĚ – K vloupání si zloděj vybral restauraci umístěnou v rekreačním středisku Lemberk. Díky odlehlosti místa mohlo k vloupání dojít už začátkem minulého týdne, ale provozovatelka na něj přišla až ve středu odpoledne.

BRANŽEŽ U MN. HRADIŠTĚ – K vloupání si zloděj vybral restauraci umístěnou v rekreačním středisku Lemberk. Díky odlehlosti místa mohlo k vloupání dojít už začátkem minulého týdne, ale provozovatelka na něj přišla až ve středu odpoledne.

Neznámý zloděj překonal oplocení osady, přeštípl dvě petlice a vypáčil dveře do restaurace. Poté z restaurace odcizil výrobník limonády, několik prázdných obalů na pivo, dvě pece na pizzu, cigarety, doutníky a několik narážeček na sudy. Zatím vyčíslená škoda přesahuje šedesát tisíc korun. Škoda však bude pravděpodobně ještě vyšší, ne všichni poškození se k ní totiž dokázali bezprostředně po zjištění vloupání vyjádřit.

Policisté se snaží pravidelnou kontrolou chatových oblastí a rekreačních míst, která jsou mimo sezónu opuštěna, bojovat proti jejich vykrádání, ale důležité je i chování samotných majitelů a místních obyvatel. Majitelé by v objektech neměli nechávat nic cenného a starousedlíci by měli v případě pohybu podezřelých osob, či vozidel ihned kontaktovat policisty na lince 158. Mohou tím zabránit páchání trestné činnosti, případně pomoci v dopadení pachatelů.