ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV - Dva muži sedící na parapetu okna večerky v ulici 17. listopadu v Mladé Boleslavi neunikli pozornosti hlídky městské policie. Oba totiž porušovali hned několik nařízení.

Ani jeden z nich neměl dle platného vládního nařízení zakrytá ústa a nos ochrannou rouškou. Po kontrole totožnosti strážníci upozornili oba muže o použití ochranné roušky.

"Jeden muž uposlechl a druhý odmítal s hlídkou spolupracovat. Muž se po zákonné výzvě náhle zvedl a snažil se napadnout strážníka. Vzhledem k jeho silné podnapilosti se muž neudržel na nohou a upadl, stále však se snažil neustálým rozhazováním rukou napadnout strážníka. Ten proto použil donucovací prostředky ke zklidnění muže a následně hlídka muže převezla na interní příjem oblastní nemocnice, kde službukonající lékař rozhodl o umístění na protialkoholní záchytnou stanici," popsal incident ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Vzhledem ke značné podnapilosti bude zjištěný přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby oznámen na příslušný správní orgán města Mladá Boleslav.