Noční požár na okraji Bělé pod Bezdězem (26.03.2021)BĚLÁ POD BEZDĚZEM - Zhruba kolem půlnoci vyjížděli hasiči z Bělé pod Bezdězem k většímu požáru na okraji města u zemědělského areálu v ulici Na Jeteli.

V plamenech se tam octil stoh slámy a sena na ploše zhruba 30 x 10 metrů. "Zasažen byl zhruba z poloviny. Hasiči následně vytvořili ve stohu proluku s tím, že část nechali kontrolovaně shořet a zbylou část se jim podařilo před plameny uchránit," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel s tím, že na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Bělé.

Po druhé hodině ráno pak na místě zůstala už jen dobrovolná jednotka hasičů na dohlídku. Ráno si pak spáleniště převzal majitel. "Vyšetřovatel vyčíslil přímou škodu na 60 tisíc korun, hodnota uchráněného majetku je 10 tisíc korun. Příčinou požáru bylo úmyslné zapálení," dodal hasič.

V krátké době jde už o druhý požár stohu, který byl na Mladoboleslavsku založen. V polovině měsíce hořelo u Tuřic. Hasiči museli dokonce vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Více informací ZDE.

Noční požár na okraji Bělé pod Bezdězem (26.03.2021) Noční požár na okraji Bělé pod Bezdězem (26.03.2021) Noční požár na okraji Bělé pod Bezdězem (26.03.2021)