Noční požár rodinného domu ve Veselé. Foto HZSVESELÁ - V půl osmé večer vyjíždělo několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů do Veselé u Mnichova Hradiště, kde hořel rodinný dům.

"Provedeným průzkumem po příjezdu k události bylo zjištěno, že požárem je zasažena celá spodní část dvoupodlažního rodinného domu a oheň se začíná šířit přes patro až do konstrukce střechy," uvedla pro iBoleslav.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

K likvidaci ohně nasadili hasiči tři vodní C proudy, a to i za využití výškové techniky. Aby byla zajištěna plynulá dodávka hasební vody, bylo na přilehlém rybníku zřízeno čerpací stanoviště. Jednotky musely rozebrat část plechové střechy, aby odhalily a dohasily všechna skrytá ohniska.

Velitel zásahu požádal o spolupráci zdravotnickou záchrannou službu, která z místa odvezla do mladoboleslavské nemocnice dvě osoby nadýchané zplodin hoření, a také plynárenskou pohotovost, protože bylo potřeba uzavřít přívod plynu do domu.

Krátce před tři čtvrtě na jedenáct byl požár pod kontrolou a mohla být nahlášena lokalizace. Místní dobrovolné jednotce byla nařízena dohlídka nad požářištěm do sobotní 16. hodiny.

"Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena na dva miliony korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty za jeden a půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování," dodala hasička.

Noční požár rodinného domu ve Veselé. Foto HZS Noční požár rodinného domu ve Veselé. Foto HZS