Podezřelý muž skončil v poutech. Foto MPMBMLADÁ BOLESLAV – Mladoboleslavští profesionální hasiči měli v noci poměrně hodně práce. Vyjížděli totiž k několika požárům kontejnerů na odpad. Za vším zřejmě stál žhář, kterého strážníci později zadrželi.

První kontejner začal hořet už kolem 18. hodiny. Další pak začaly záhy přibývat. Právě proto vyrazily hlídky městské policie a žádost státních kolegů na kontrolní činnost do ulic Erbenova, Máchova, Jiráskova a Havlíčkova. A vyplatilo se!

„Strážníci si při této kontrolní činnosti v ulici Havlíčkova všimli muže, který se nakláněl do jednoho z kontejnerů na komunální odpad, a rozhodla se provést kontrolu osoby. Když muž zjistil přijíždějící hlídku městské policie, odstoupil od kontejneru a pomalu odcházel z místa. Strážník provedl kontrolu kontejneru a zjistil, že tento byl právě zapálen a začínal hořet. Strážník neprodleně začínající oheň uhasil a směřoval k muži, který byl předtím nakloněný v tomto kontejneru a muže vyzval k zastavení, jelikož strážník nabyl důvodného podezření, že tento muž mohl úmyslně založit požár. Muž na výzvu nereagoval a začal v chůzi zrychlovat. Na další výzvu strážníka aby zastavil, reagoval tak, že začal utíkat,“ řekl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Muž se následně ukryl pod keři veřejné zeleně. Strážníci muže vyzvali, aby místo pod keři opustil. To muž nejprve nechtěl, až po několikáté výzvě z místa pod keři vylezl. „Následně byl omezen na osobní svobodě za použití služebních pout. Kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o muže ukrajinské národnosti. Vzhledem k okolnostem a jeho chování, nereagování na výzvy a zjištění, že muž byl nakloněný v kontejneru, který byl zapálen a začínal hořet, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si muže z podezření ze spáchání trestného činu převzala k dalším úkonům,“ dodal Kypta.

Mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková potvrdila, že hasiči během několika hodin vyjížděli požárům celkem čtyř kontejnerů. „Všechny se podařilo rychle uhasit, škoda zřejmě nebude velká,“ upřesnila Kereková.