Opilý řidič dojezdil. Foto MPMBMLADÁ BOLESLAV – Chvíli před nedělní desátou hodinou večer si hlídka strážníků městské policie nemohla na náměstí Republiky v Mladé Boleslavi nevšimnout osobního vozidla, ve kterém řidič ani spolujezdec neměli zapnuté bezpečnostní pásy a při vjíždění z hlavní komunikace na vedlejší komunikaci vozidlu opakovaně zhasnul motor a řidič svou následnou jízdou na sebe upozorňoval.

Strážníci se proto rozhodli vozidlo zastavit. „Řidič vozidla byl vyzván hlídkou k prokázání totožnosti. Bylo zjištěno, že se jedná o občana ukrajinské národnosti. Následně při komunikaci s hlídkou byl z řidiče cítit alkohol. Na dotaz hlídky uvedl, že měl jedno pivo. Z tohoto důvodu byla s řidičem provedena orientační dechová zkouška. Po provedení orientační dechové zkoušky přístrojem Dräger byla muži naměřena hodnota alkoholu v dechu 1.44 promile. Při druhé orientační dechové zkoušce byla muži naměřena hodnota alkoholu v dechu 1,48 promile,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta s tím, že z důvodu podezření ze spáchání trestného činu, byla operačním důstojníkem na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Hodinu a půl po půlnoci pak na sebe upozornil strážníky další řidič, když na křižovatce ulic Havlíčkova a Jana Palacha ignoroval stopku. „Strážníci řidiče vozidla zastavili za pomocí modrých výstražných světel a červeného nápisu „STOP“. Následně bylo zjištěno, že se jedná o občana ukrajinské národnosti. Muž při sobě neměl řidičský průkaz a nemohl nikterak prokázat, že vlastní řidičské oprávnění, byla přivolána hlídka Policie ČR, která po příjezdu na místo zjistila, že řidič má řidičský průkaz zadržen a nesmí řídit motorové vozidlo,“ uvedl dále Kypta. Celá věc byla následně předána k dořešení ke Správnímu odboru Magistrátu města Mladá Boleslav.