Od hořících popelnic vzplálo i osobní vozidlo (14. 11. 2020)MLADOBOLESLAVSKO – Po pátečním nočním požáru kamionu, který převážel nová osobní vozidel, se hasiči na Mladoboleslavsku nestavili ani během soboty. Došlo k poměrně velkému počtu požáru.

Hodinu po půlnoci vyjížděli hasiči do obce Ledce, kde u rodinného domu vzplálo osobní vozidlo Škoda Fabia Combi. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Mladé Boleslavi a dobrovolní ze Semčic. „Po jejich příjezdu bylo už vozidlo celé v plamenech. Požár se podařilo uhasit jedním vysokotlakým proudem vody,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel s tím, že ještě před jejich příjezdem majitel vozidla odvezl další auto, které stálo vedle něj. Během dvaceti minut bylo hořící vozidlo uhašeno. Škoda je 25 tisíc korun, uchránit se nepodařilo vůbec nic. Příčina je stále v šetření.

Po čtvrt na čtyři ráno došlo k dalšímu požáru, a to v obci Struhy u Čachovic, kde podle volajících na tísňovou linku hořelo několik popelnic a vedle nich zaparkované vozidlo. Na Od hořících popelnic vzplálo i osobní vozidlo (14. 11. 2020)místo vyjeli profesionální hasiči z Benátek nad Jizerou a hlídka Policie ČR. „K hašení jsme nasadili jeden vysokotlaký proud vod. Požárem byly zcela zasaženy tři plastové popelnice na plasty a částečně i vedle stojící vozidlo. Před naším příjezdem se požár snažili uhasit svědci pomocí hasících přístrojů,“ řekl Gabriel s tím, že během šesti minut se podařilo požár uhasit. Na místo vyjel i vyšetřovatel příčin vzniku požáru, který nyní zjišťuje, proč hořet začalo. Celková škoda je 45 tisíc korun, uchránit se podařilo větší část vozidla.

Dopoledne pak následovaly dva požáry v rodinných domech. Nejprve v Luštěnicích, kde hořely saze v komíně. Když profesionální a dobrovolní hasiči dorazili, byl komín stále silně rozpálený. „Pomocí suchého písku jsme žnoucí saze srazily dolů. Komín naštěstí nepraskl, takže škoda nevznikla,“ uvedl dále Jaroslav Gabriel ze Středočeských hasičů.

Před půl devátou pak profesionální z Mnichova Hradiště a dobrovolní z Chocnějovic vyjížděli k požáru v kotelně rodinného domu v Neveklovicích. Došlo tam k zahoření uhlí v násypce u kotle. „Požár naštěstí nebyl nikterak rozvinutý, proto jsme nemuseli hasit, provedli jsme ale vyprázdnění násypky. Ani v tom případě nedošlo k žádné škodě.