MLADÁ BOLESLAV - Během odpoledne si hlídka městských strážníků si všimla v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi kolemjdoucího muže, který náhle vběhl do vozovky, kde skákal před projíždějící vozidla. Hlídka služební vozidlo ihned zastavila a muže vyzvala, aby okamžitě opustil vozovku čehož uposlechl.

"Poté, co se muž otočil k hlídce čelem, bylo zjištěno, že s tímto mužem hlídka již v průběhu dne jednala, a to kvůli pití alkoholu na veřejnosti. Z muže byl silně cítit alkohol. Začal vulgárně napadat kolemjdoucí občany. Své jednání muž nekontroloval, na zákonné výzvy strážníků nereagoval. Své agresivní chování následně otočil proti hlídce, kdy provedl prudký výpad rukou proti strážníkům. Z tohoto důvodu byl muž za pomocí donucovacích prostředků, tedy chvatů a hmatů, hlídkou přitlačen na služební vozidlo, kde mu byla přiložena služební pouta," popsal začátek řádění opilého muže ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Dále hlídka rozhodla, že muže převeze na urgentní příjem do Klaudiánovy nemocnice, kde měl ošetřující lékař rozhodnout o umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici. Zdravotní sestrou byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2,54 promile alkoholu v dechu.

"Nevhodné chování muže pokračovalo i v ordinaci interního oddělení nemocnice, kdy se snažil kopem napadnout zdravotnický personál, který se muži snažil správně nasadit roušku na jeho dýchací cesty. Z tohoto důvodu došlo k použití dalších donucovacích prostředků," uvedl dále Kypta.

V 16,45 hodin se do nemocnice dostavila matka agresivního muže, která ho už celý den po městě hledala. Za její přítomnosti, byly muži sejmuty služební pouta a po souhlasu ošetřující lékařky byl svěřen do její péče. Jednání muže bude opět oznámeno na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav.