Noční nehoda v Mladé Boleslavi, kdy řidič s poškozeným autem dojel až na Průmyslovou v Kosmonosech (25.10.2020)ML. BOLESLAV, KOSMONOSY - Přesně v půl druhé ráno se na křižovatce tř. Václava Klementa a ulice 17. listopadu ozvala poměrně silná rána. Shodou okolností ve stejnou chvíli místem projížděli i strážníci městské policie, kteří si pár vteřin předtím všiml rychle jedoucího vozidla ve směru na Kosmonosy.

Hlídka se rozhodla situaci prověřit. V ulici třída Václava Klementa si všimla poškozeného plastového středového dělícího ostrůvku, jehož části byly poházeny po komunikaci. Hlídka pokračovala dál ve směru jízdy vozidla. Na Kruhovém objezdu na hranici katastru města Mladá Boleslav si strážníci všimli dvou mužů, tlačící osobní vozidlo podobné rychle jedoucímu vozu z třídy Václava Klementa směrem k ulici Průmyslová s poškozenými pneumatikami, které se nacházeli mimo disky kol.

"Hlídka se u mužů zastavila a dotazem zjistila, zda nepotřebují pomoc. Podle gestikulace muže na straně řidiče bylo zjevné, že je pod vlivem nějaké návykové látky nebo alkoholu. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Podle informací iBoleslav.cz nadýchal řidič více než jedno promile alkoholu. Následně byl státními policisty převezen k dalším úkonům na služebnu. Teď je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu až vězení.

Středový ostrůvek u Fora, který řidič ve vysoké rychlosti projel (25.10.2020)