Kuriózní nehoda u Martinovic (18.10.2020)MARTINOVICE - Kuriózní dopravní nehoda se odehrála v neděli dopoledne u Martinovic. Řidič osobního vozidla passat tam u místní benzinové čerpací stanice sjel na louku a následně do potoka. Podle našich informací byl muž za volantem pod vlivem drog. Zřejmě i proto si myslel, že po vodě popluje jako parník.

S vozidlem v potoce ujel několik desítek metrů, nakonec ale jeho jízda skončila těsně za mostem. Z vozidla se ale řidič ani jeho spolujezdec nemohli dostat, neboť vozidlo obklopovaly břehy Přepeřského potoka. Na místo proto vyjely všechny záchranné složky.

"Za pomoci ženijního nářadí jsme museli břehy odkopat, následně jsme obě osoby vyprostili za pomoci páteřové desky a vakuových matrací," uvedl na místě nehody velitel zásahu mladoboleslavských hasičů s tím, že po vyšetření nehody dopravními policisty bude probíhat vyproštění vozidla. Na místo proto dorazili i hasičských jeřáb.

"Ve vozidle se nacházeli podchlazení muži, kteří jevili známky intoxikace. Dle jejich výpovědi se měli do strouhy dostat už včera a chvíli zkoušeli bahnem a vodou jet. I když oba posádkám tvrdili, že řídili člun, auto nesouhlasilo a daleko je nedovezlo," popsala stav mužů mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

"U řidiče byl proveden test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem," uvedla policejní mluvčí Martina Fejfarová. Dopravu na místě teď řídí kyvadlově policisté. S dalším omezením dopravy je nutné počítat při samotném vyprošťování osobního vozidla z potoka.

Kuriózní nehoda u Martinovic (18.10.2020) Kuriózní nehoda u Martinovic (18.10.2020)