ilustrační fotoVLKAVA - U vážné dopravní nehody zasahují v tuto chvíli všechny záchranné složky, a to konkrétně na hlavním tahu mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem, poblíž obce Vlkava. Podle policejní mluvčí Martiny Fejfarové tam došlo ke střetu nákladního a osobního auta.

Silnice je v tuto chvíli uzavřena. "V tuto chvíli mám informace o dvou zraněných osobách z osobního vozidla," uvedla Fejfarová. Mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová následně doplnila, že jde o dvě ženy. "Jedna z nich byla převezena sanitkou k dovyšetření do nemocnice v Mladé Boleslavi. Nemělo by jít ale o žádné vážné zranění. Druhá žena je ve vozidle zaklíněná a stále probíhá vyprošťování," uvedla mluvčí s tím, že na místě kromě pozemních posádek zasahuje i vrtulník leteckých záchranářů z Liberce.

Při nehodě se tam kamion převážející do cukrovaru řepu převrátil na osobní auto, ve kterém cestovaly dvě ženy. Zatímco první se podařilo vyprostit během krátké chvíle, druhou vyprošťovali hasiči zhruba hodinu. Než se ovšem k vozidlu hasiči dostali, museli odházet velké množství cukrové řepy, kterou kamion převážel. "Žena utrpěla pohmožděniny hrudníku a dolní končetiny. Letecky byla transportována na traumacentrum do Liberce," uvedla dále mluvčí záchranné služby.

Nikdo další nebyl při nehodě zraněn. "Řidič kamionu i řidička z osobního vozidla měli negativní dechovou zkoušku. V tuto chvíli je silnice stále uzavřena, vyprošťování kamionu potrvá až do večerních hodin," uvedla policejní mluvčí.