Vážná nehoda u Čisté (18. července 2020). Foto HZSČISTÁ - Vážná nehoda tří osobních vozidel uzavřel před 11. hodinou hlavní tah mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. Ke karambolu došlo u Čisté, poblíž penzionu Zálesí. 

Podle informací mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové bylo nutné dvě zraněné osoby z vozidel vyprostit. "Na místě jsou dva vrtulníky letecké záchranné služby a celkem sedm zraněných osob," uvedla Kereková.

Záchranná služba na místo kvůli velkému počtu zraněných vyslala celkem 4 pozemní posádky a dva již zmíněné vrtulník z Prahy a Liberce. Petr Effenbergerová po zásahu záchranářů uvedla, že zraněno nakonec bylo šest lidí. "Zraněni byli dva kojenci, u kterých byla nutná intenzivní lékařská péče. Následně byli letecky transportováni do nemocnice Motol v Praze," uvedla Effenbergerová s tím, že další dvě zraněné dospělé osoby utrpěly vážná zranění. "Záchranářský vrtulník z Liberce se tak pro dalšího zraněného ještě vrátil," uvedla mluvčí záchranky s tím, že další další dvě dospělé osoby utrpěly středně těžká a lehká zranění. Jednu z nich převezla sanitka do nemocnice v Mladé Boleslavi, druhého pak sanitka odvezla do vinohradské nemocnice v Praze.

Středočeská policejní mluvčí Vendulka Marečková doplnila, že silnice je v tuto chvíli obousměrně zcela zavřena. "Policisté odklání dopravu přes okolní obce," uvedla Marečková. Zároveň potvrdila větší počet zraněných osob.

Na místě jsou celkem tři havarovaná vozidla. Jedno z vozidel narazilo bočně do druhé, třetí vozidlo s přívěsným vozíkem stojí o pár desítek metrů dál mimo hlavní zásah záchranných složek. Okolnosti nehody ovšem zatím nejsou k dispozici. S uzavřením silnice kvůli odstraňování následků a vyšetřování potrvá až do odpoledních hodin.

Vážná nehoda u Čisté (18. července 2020) Vážná nehoda u Čisté (18. července 2020) Vážná nehoda u Čisté (18. července 2020) Vážná nehoda u Čisté (18. července 2020) Foto ZZS Mladá Boleslav