Rozbité dveře po vloupání do Olympia centra v Mladé Boleslavi.MLADÁ BOLESLAV – Doslova jako v akčním filmu si počínali zloději, kteří se brzy ráno vloupali do zlatnictví v Olympia centru v Mladé Boleslavi. Vyrazili vstupní dveře a rovnou si to namířili ke kořisti.

„Informaci o vloupání a následné krádeži jsem obdrželi v brzkých ranních hodinách v úterý 7. července. V tuto chvíli vyhodnocujeme kamerové záznamy. Pachatele se nám zatím nepodařilo dopadnout,“ uvedla mluvčí Policie ČR Lucie Nováková s tím, že jde pravděpodobně o několik pachatelů, kterým za poškozování cizí věci a krádež hrozí až osm let vězení.

Přesná výše škody podle policie zatím nebyla stanovena. Škoda ale rozhodně nebude malá, bude se totiž pohybovat v řádech milionů korun.

Podle způsobu vyloupení se rozhodně nejednalo o žádné amatéry, ale dobře připravenou krádež „profesionály“. Navíc je velmi podobné vloupání do Obchodního centra Arkády Pankrác v Praze, které se odehrálo na konci roku 2019. Zakuklení zloději tam rovněž rozbili vstupní dveře, vběhli do obchodního centra, vykradli zlatnictví a hodinářství a za necelé tři minuty utekli i s lupem za 20 milionů korun. Zda jde stejnou partu ale musí kriminalisté teprve zjistit.