ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Nedaleko jsme dělali silnici a zbyl nám asfalt, nechcete levně vyasfaltovat kus cesty? S takovou lákavou nabídkou obchází v poslední době podvodníci firmy ve středních Čechách. Pokaždé to zkouší jinde, teď ale i na Mladoboleslavsku. Netřeba dodávat, že skupina rádoby silničářů vybere zálohu na práce, ale nakonec žádný asfalt nedodá.

„Znělo to lákavě, máme za domem rozbitou cestu, při dešti je tam vždy bahno, tak jsem si říkal, že by to mohli opravit. Podle dohody jsem jim dal zálohu, ale s penzi zmizeli a už se neukázali,“ sdělil jeden z podvedených Boleslaváků. Na policii se ale neobrátil. „Dal jsem mu tisícovku, stejně by to ani nevyšetřovali,“ říká.

Minulý týden to „šéf“ falešných silničářů zkoušel také ve strojírenské firmě v Nádražní ulici v Mladé Boleslavi. „Pán se představil jako „Ričrd“, mluvil rádoby anglicky, na sobě měl šedomodrou košili a černé kalhoty. Protože jsem už o takových podvodech slyšel, tak jsem ho vyhodil. Ale je vidět, že to zkoušejí dál,“ dosvědčil serveru iBoleslav manažer firmy, který si nepřál být jmenován. Poskytl ale záběry z bezpečnostní kamery ve firmě, které má naše redakce k dispozici.

Na sociálních sítích lidé sdílejí zkušenosti s touto skupinou. „V poslední době mění taktiku, vím o firmě, kde jim skutečně vyasfaltovali dvůr, ale samozřejmě to provedli nekvalitně a křivě,“ uvedl pan Martin. Další svědci potvrdili, že skupina v minulém týdnu nabízela asfalt také v Mnichove Hradišti nebo v Dolní Rokyté.