ilustrační fotoLUŠTĚNICE - Obrovské štěstí v neštěstí měl v noci na dnešek obyvatel domu v Luštěnicích, místní části Zelená. Pár minut před první hodinou ráno si lidé na chodníku všimli, jak se z okna valí ven hustý černý kouř. Okamžitě zavolali na pomoc hasiče.

Ti podle sdělení mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela a místo vyrazili nejen s cisternami, ale také automobilovým žebříkem. Na bouchání na dveře ale hasičům nikdo neotevřel, zpod dveří ale vycházel na chodbu menší kouř. "Hasiči proto provedli násilné otevření dveří, kdy v bytě zjistili požár jídla na plotně," uvedl mluvčí Gabriel s tím, že v bytě byl dále nalezen jeden z obyvatelů. 

Toho při nedělní půlnoci přepadl nejen hlad, ale bohužel i spánek a usnul tak tvrdě, že ho nevzbudil dým z hořícího jídla, ani bouchání hasičů. "Nebylo potřeba žádného hašení, vše jsme vyřešili ve dřezu v kuchyni," řekl dále Gabriel s tím, že obyvatel bytu skončil v péči záchranné služby, která ho převezla k dalšímu vyšetření do nemocnice v Mladé Boleslavi. 

Škoda díky všímavosti kolemjdoucích a rychlému zásahu profesionálních a dobrovolných hasičů je tak jen na spáleném jídle a možná i zničeném nádobí.