ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Dva muži z Mladoboleslavska se během července pořádně činili. Kradli jako straky, neváhali vlézt lidem do domů, ani ohrozit provoz na železniční trati. Kriminalisté je ale nakonec dopadli.

Oba muži se v době od 7. do 29. července letošního roku dopouštěli ve spolupachatelství majetkové trestné činnosti především v okolí obcí Niměřice a Krnsko.

"Obvinění muži se zaměřili nejprve na rekreační objekty, ze kterých si po násilném vniknutí odnášeli například alkohol, křovinořez nebo různé elektrické nářadí. Dále neváhali poškodit přerušením a odcizit měděné sdělovací kabely sloužící k napájení a komunikaci zabezpečovacího zařízení na železniční trati z Mladé Boleslavi do Krnska i další telefonní kabely sloužící k zajištění provozu návěstidel a zabezpečení lokalizace vlaků," popsala jejich řádění mluvčí Policie ČR Lucie Nováková.

Majetkovou trestnou činností způsobili obvinění muži celkovou škodu na odcizení a poškození téměř 50 tisíc korun. V případě prokázání viny jim za přečiny krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení hrozí až tříletý trest odnětí svobody.