Požár budovy bývalého mlýna v Krnsku. Foto: iBoleslav.czKRNSKO - Plameny se objevily před pátou hodinou ráno. Do Krnska se ihned začali sjíždět hasiči ze širokého okolí. Když ovšem první jednotky na místo dorazily, bylo jim jasné, že už moc zachránit nepůjde.

Jak informoval mluvčí středočeských profesionálních hasičů Jaroslav Gabriel, šlo o rozsáhlý požár objektu o velikosti 25 x 40 metrů. "Vyhlášen musel být i 3. stupeň poplachu," uvedl mluvčí s tím, že na místě nakonec zasahovalo 14 hasičských jednotek, a to jak těch profesionálních, tak i dobrovolných. V neděli dopoledne na místo vyrazila i speciální technika ze záchranného útvaru Zbiroh.

Díky tomu, že hned u mlýna teče Jizera, nemuseli hasiči pro vodu nikam daleko. I tak ale prakticky celý objekt lehl popelem. Zřítila se střecha a propadly stropy. Díky speciální technice ze Zbiroha, tedy Tatře s mechanickou rukou, budou hasiči celou neděli rozebírat spáleniště a hledat případná další ohniska. 

Kvůli zásahu hasičů musela být uzavřena silnice kolem bývalého mlýna.

Příčina požáru je v šetření. "Škoda je přibližně 7 milionů korun," dodal Gabriel. 

Požár budovy bývalého mlýna v Krnsku. Foto: iBoleslav.cz Požár budovy bývalého mlýna v Krnsku. Foto: iBoleslav.czPožár budovy bývalého mlýna v Krnsku. Foto: iBoleslav.czPožár budovy bývalého mlýna v Krnsku. Foto: iBoleslav.czPohled na budovu bývalého mlýna před požárem. Foto: mapy.cz