ilustrační fotoD10 - K vážné nehodě motorkáře a osobního auta došlo na před půl třetí na dálnici D10 na 57. kilometru ve směru od Turnova na Mladou Boleslav. Motorkář při nehodě utrpěl velmi vážná zranění. Na místo byl proto přivolán i vrtulník letecké záchranné služby.

"Motorkář buď nepřizpůsobil rychlost, nebo nedodržel bezpečnou vzdálenost a ve vysoké rychlosti narazil do před ním jedoucího vozidl," uvedla mluvčí Policie ČR Michaela Nováková s tím, že řidič osobního vozidla nebyl při nehodě zraněn a dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu. "U řidiče motocyklu nebyla dechová zkouška vzhledem k jeho zdravotnímu stavu možná," řekla dále Nováková. 

Na motorce jely dvě osoby. Žena na místě spolujezdce po nehodě "letěla" několik metrů. I tak utrpěla jen lehčí zranění. "Sanitka ji následně převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. Hůře dopadl řidiči motorky. "Utrpěl středně těžká zranění a vrtulníkem byl transportován na traumacentrum nemocnice v Liberci," uvedl dále mluvčí záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. 

Kvůli záchranným pracím a především kvůli přistání vrtulníku záchranné služby musela být dálnice uzavřena.

"V tuto chvíli je již silnice plně průjezdná," uvedla krátce po půl čtvrté mluvčí policistů Michaela Nováková.