Zadržený muž, který vykradl trafiku. Foto: MPMBMLADÁ BOLESLAV – Jen díky všímavosti strážníků městské policie se jen pár minut po vloupání do trafiky podařilo dopadnou i samotného zloděje. Upozornil na sebe kapucí na hlavě a krabicemi v ruce.

Muže si všimla hlídka strážníků přesně ve tři hodiny ráno na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi. V úrovni bývalé Rolnické školy si strážníci všimli muže, který měl na hlavě kapuci a nesl dvě velké papírové krabice.

„To se hlídce zdálo v tuto pokročilou noční hodinu podezřelé a rozhodla se proto zjistit bližší okolnosti. Když hlídka zastavila vozidlo, muž se ihned před strážníky schoval do křoví. Hlídka muže zjistila v křoví, navíc měl ještě na rukou pogumované pracovní rukavice,“ uvedl ředitel Městské policie Tomáš Kypta.

V krabicích, které měl při sobě, se nacházelo zhruba 50 kartonů cigaret. Jejich původ nedokázal dotyčný vysvětlit. Kontrolou totožnosti byl zjištěn muž české národnosti.

Další přivolaná hlídka strážníků městské policie kontrolou v okolí zjistila, že je vykradena trafika v obchodním centru Bondy, a proto byl muž následně omezen na osobní svobodě pro podezření ze spáchání trestného činu. Operační důstojník městské policie na místo přivolal hlídku Policie ČR, která si muže a celou událost od strážníků převzala k dalšímu šetření.