Postavil se proti autobusu a moc se mu to nevyplatilo. Skončil na záchytce. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV – Pěkných pár drsných zážitků si prožili lidé v ulicích Mladé Boleslavi. Jeden si schrupnul v Bondy centru a nečekané probuzení ho hodně podráždilo. Jiný se pokusil zdemolovat autobus a prospal se na záchytce.

Začalo to už dopoledne v Bondy centru, kde usnul dvaadvacetiletý opilý muž. Když ho bezpečnostní služba vzbudila, požádala ho, aby odešel. Než se však rozkoukal, byl jeho slovník obohacen o mnoho sprostých výrazů.

Na pomoc si bezpečnostní služba zavolala městskou policii. Strážník ho opětovně vyzval, což pomohlo a muž poté odešel pryč.

Hodinu před půlnocí ale potrápil opilec řidiče městské hromadné dopravy v centru Mladé Boleslavi. Muž se totiž kopy pustil do vybavení autobusu a v kopání rozhodně neměl chuť přestat. Práci tak znovu měli strážníci. „Hlídka městské policie zjistila silně podnapilého slovenského občana, který nereagoval na výzvy strážníků. Za použití donucovacích prostředků byl muž z autobusu vyveden,“ uvedl ředitel strážníků Tomáš Kypta.

Pak muž putoval do nemocnice na vyšetření a následně na lůžko protialkoholní záchytky. Než ale ulehl, dostal od strážníků pokutu. Dalších několik tisícovek ho pak stál nocleh.

(AK)