ILUSTRAČNÍ FOTOMLADOBOLESLAVSKO - Hned na dva totálně opilé řidiče narazili v těchto dnech policisté. Začalo to v Mladé Boleslavi, kdy za volantem seděl čerstvě plnoletý mladík, který v půl druhé ráno projížděl ulicí Laurinova.

"Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která potvrdila přítomnost alkoholu v hodnotě 1,5 promile. Následnou lustrací bylo zjištěno, že muž za volantem není držitelem žádného řidičského oprávnění," uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav s tím, že policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční trest odnětí svobody. Navíc si zřejmě pěkných pár let ani legálně nezařídí.

Další řidič pod vlivem alkoholu usedl téhož dne v Bakově nad Jizerou za volant osobního vozidla Ford Focus. "Cestou do centra města nezvládl šestadvacetiletý muž řízení, vjel do protisměru a havaroval do dřevěného oplocení mimo komunikaci," popsala konec jeho jízdy policejní mluvčí.
Policisté jej podrobili dechové zkoušce, která prokázala hodnotu 2,7 promile alkoholu. "Agresivní řidič byl následně v Mladé Boleslavi umístěn na záchytnou stanici. Za přečin Ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.