Řidič se zákazem řízení daleko nedojel. Foto: MPMBMLADÁ BOLESLAV - Strážníků městské policie z Mladé Boleslavi se díky všímavosti podařilo zastavit vozidlo, v kterém seděl "zhulený" muž, který navíc za volantem neměl co dělat.

Strážníci před třetí hodinou zahlédli vozidlo s mužem za volantem, který už podle předchozího zjištění měl vyslovený zákaz řízení všech vozidel. Navíc tušili, že řidič bude zřejmě pod vlivem drog. "Hlídka vozidlo v Bezručově ulici za pomoci modrých majáků a nápisu STOP zastavila. Následně vyzvala muže k prokázání totožnosti a k předložení řidičského průkazu," uvedl ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Muž ovšem předložil pouze občanský průkaz, řidičák nepředložil s tím, že ho u sebe nemá, jelikož má v současné době vysloven zákaz řízení. "Na dotaz hlídky, zda užil nějakou omamnou či psychotropní látku odpověděl, že ve včerejších večerních hodinách si „zahulil“," popsal vyjádření řidiče Kypta.

Pro podezření z trestného činu (zákaz řízení motorových vozidel a maření výkonu úředního rozhodnutí) byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si muže převzala k dalšímu řešení.