Touto zbraní muž na ulici střílel po lidech. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV - Lidé v Mladé Boleslavi si včera prožili hodně kruté chvíle. Přímo na ulici tam po nich střílel neznámý muž. Na jednomu z chodců dokonce zbraň namířil mezi oči!

Vše se odehrálo v Jičínské ulici, chvíli po poledni. Frekventovanou ulicí začaly ozývat rány po střelbě. V době, kdy svět děsí jeden teroristický útok za druhým, nenechali lidé nic náhodě a bleskově žhavili policejní linky. "Okamžitě byli na místo vysláni nejbližší strážníci, kteří dle popisu muže nalezli a na místě omezili na osobní svobodě a nasadili mu pouta," uvedl ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta s tím, že bezpečnostní prohlídkou u muže byla nalezena uvedená střelná zbraň.

"Při kontrole se zjistilo, že jde o plynovou pistoli," vysvětlil Kypta. Muž zasahujícím strážníkům městské policie uvedl, že zbraň použil dvakrát. Na místo se následně dostavil i oznamovatel a své oznámení o střelbě zopakoval.

Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si velmi podařenou kopii pistole, od strážníků na místě i s pachatelem převzala. Následně byl předán Policii ČR i záznam telefonického oznámení občana, kde hovoří o opakované střelbě na ulici a míření na osobu.

(TO)

Touto zbraní muž na ulici střílel po lidech. Foto: MP Mladá Boleslav Na místo ihned vyrazily hlídky městské policie a střelce zadrželi. Foto: MP Mladá Boleslav