MLADOBOLESLAVSKO – Oslavy konce starého a příchodu nového roku se na Mladoboleslavsku nesly naštěstí odehrály poměrně v klidu. Hasiči vyjížděli jen hořící popelnici a jednomu požáru odpadu.

Žádné dramatické výjezdy naštěstí nečekaly ani na záchrannou službu. Problémy ale dělali lidé, kterým alkohol načechral svaly a chtěli se bít.

„Ve 21 hodin požádala hlídací agentura na Staroměstském náměstí o pomoc strážníky při řešení skupiny cizinců, kteří se u prodejního stánku fyzicky napadají. Hlídka na místě zjistila občany polské a slovenské národnosti, které uklidnila a následně ze Staroměstského náměstí vykázala," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta s tím, že další podobné konflikty řešili strážníci na Staroměstském náměstí v průběhu oslav několikrát, a to vždy s polskými opilci.

Půjdem spolu do betléma...
Podle této koledy se zřejmě nechalo inspirovat hned několik lidí, kteří vlezli do modelu betléma na Staroměstském náměstí.

V 1:20 hodin zjistil pracovník kamerového systému osobu, která na Staroměstském náměstí vlezla do betléma. Na místo vyslána hlídka, která v betlému zjistila občanku vietnamské národnosti. Ta uvedla, že se zde jen fotila. Byla řádně poučena o zákazu vstupu a následně z místa vykázána.

Další dvě osoby zjistil v betlému pracovník kamerového systému o dvě hodiny později. "Osoby si v betlému lehly a zřejmě odpočívaly. Při příjezdu hlídky na místo se zvedly a z místa chtěly odejít," uvedl dále Kypta. I tyto osoby (muž a žena) hlídka řádně poučila o zákazu vstupu. Vzhledem k tomu, že na místě nebylo nic poškozené, byly po prokázání totožností z místa jen vykázány.

Převrátila kočárek
Před druhou hodinou ráno volal na tísňovou linku městských strážníků muž, že se na třídě T. G. Masaryka fyzicky napadá skupina osob. "Při příjezdu hlídky na místo zde byl zjištěn muž v obličejové části od krve. Muž uvedl, že upadl na zem, kde se zranil. Lékařské ošetření odmítl a také nechtěl nic hlásit," řekl Tomáš Kypta. Vzhledem k uvedenému hlídka věc dále neřešila.

Ve 2:16 hodin volala strážníkům občanka, že od ulice Čechova jde k obchodnímu domu Kaufland podnapilá žena s kočárkem, která padá na zem a jednou převrátila i kočárek. "Na místo vyslána hlídka, která provedla kontrolu uvedeného místa i celého okolí, podnapilá žena s kočárkem nezjištěna," uzavřel silvestrovské výjezdy strážníků Tomáš Kypta.