ilustrační fotoREGION – Hodně chabé nervy musel mít teprve 25letý řidič, který neunesl to, že ho předjel jiný řidič. Začalo to probliknutím, skončilo extrémně hazardní jízdou s pistolí v ruce! Agresora policisté záhy dopadli.

Policisté jej podezřívají, že jako řidič osobního vozidla značky Audi A8 ohrožoval za jízdy na silnici I. třídy číslo 16 plynovou pistolí 52 letého řidiče vozidla zn. Škoda Superb. „Podle zjištění měl řidiče superbu, jedoucího od Mladé Boleslavi na Jičín, který jej v jednom úseku předjel, začít nejprve problikávat a poté se na něho tzv. „pověsit“, přičemž se měl neustále držet v jeho těsné blízkosti,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Následně měl tohoto řidiče předjet na plné čáře, zařadit se před něj a začít se svým vozidlem zpomalovat, na což řidič superbu zareagoval gestikulací.

„Následovalo další vzájemné předjíždění, během kterého v jednom případě řidič audi náhle zpomalil a poté, co se jeho vozidlo dostalo na úroveň superbu a získal tak s řidičem oční kontakt, zvedl ruku a začal mířit směrem k jeho vozidlu střelnou zbraní,“ popsala další nebezpečné okamžiky této jízdy Burýšková.

Než prý dokončil předjíždění, zbraní prý na řidiče ještě zamával a pomalou jízdou jej přiměl k předjetí. Poté, co řidič superbu vjel do města Jičín a viděl, že jej druhé vozidlo stále pronásleduje, uvědomil policii. Policisté, kteří se okamžitě zapojili do akce, podezřelé vozidlo i s řidičem krátce na to vypátrali a převezli na policejní služebnu.

Podezřelý řidič policistům dobrovolně vydal plynovou pistoli, včetně zásobníku se čtyřmi náboji a k celé věci uvedl, že se jedná o velké nedorozumění.

I když zmíněná zbraň nepodléhá registraci, může být rozhodnuto o jejím zabrání nebo propadnutí. Policisté teď případ řeší jako trestný čin nebezpečné vyhrožování, za což mladému řidiči hrozí až tři roky vězení.