Plynová pistole, kterou strážníci muži odebrali.MLADÁ BOLESLAV – Přišel se možná jen najíst a napít, místo toho ale udělal v restauraci pořádný rozruch. Řeč je o mladém muži, který v jedné z restaurací na třídě Václava Klementa usedl za stůl s pistolí za pasem.

Té si ale všimla obsluha, a protože muž popíjel i alkohol, zavolal na něj personál strážníky městské policie. „Vyslaná hlídka na místě oznámení potvrdila. Muž na výzvu strážníků sám zbraň vydal. Šlo o plynovku se zásobníkem a šesti náboji uvnitř,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Při orientační dechové zkoušce nadýchal muž 2,30 promile.Následně byl muž vyzván, aby následoval hlídku městské policie ke služebnímu vozidlu a následně byl převezen na služebnu, kde byl s mužem sepsán úřední záznam o odebrání plynové zbraně a zápis o podaném vysvětlení.

„U muže byla provedena orientační dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2.30 promile alkoholu v dechu,“ řekl dále Kypta.
Plynová zbraň byla s úředním záznamem předána na služebnu Policie ČR a hlídka městská policie sepsala oznámení o přestupku o porušení zákona na úseku střelných zbraní a střeliva.

Zákon totiž jasně říká, že zbraň nesmí být nošena viditelně. Navíc ji nesmí nosit, pokud je pod vlivem alkoholu.