PENÍZE. Ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV, KOSMONOSY – Jen jedna peněženka se vrátila zpět své majitelce, a to i s mobilním telefonem a hotovostí. Opačně tomu bylo v Kosmonosech, 23 tisíc v peněžence si užívá někdo jiný.

Že v Mladé Boleslavi existují poctiví lidé, se nechtělo věřit devětadvacetileté občance, která zapomněla po nákupu svou peněženku s doklady, mobilním telefonem a hotovostí přesahující pět tisíc korun na střeše svého vozidla a vytrousila jí v Jičínské ulici.

Peněženky na vozovce si všimla slečna ve věku čtyřiadvaceti let, sebrala jí a odnesla na služebnu městské policie v Palackého ulici, kde jí předala operačnímu důstojníkovi. „Ve chvíli předávání volal na mobilní telefon uložený v nalezené peněžence známý majitelky, který si zprvu myslel, že jde o omyl, či nějaký šprým. Když zjistil, jak se věci mají, přislíbil, že o věci vyrozumí přítele majitelky,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Tak se také stalo a dotyčná šťastná občanka si asi o čtvrt hodiny později svou peněženku na služebně strážníků proti podpisu převzala. Při přebírání několikrát zopakovala, jak ji překvapilo, že se v Mladé Boleslavi najdou ještě slušní a poctiví lidé.

To samé ale nemůže říkat dnes už bývalý majitel mobilního telefonu a peněženky s více než 23 tisíci korun uvnitř. I on věci zapomněl na střeše auta, rozjel se a v Boleslavské ulici je pak vytrousil.

„Zatím neznámý pachatel si přisvojil nálezem peníze i mobilní telefon v ulici Boleslavská, kde uvedené věci spadly ze střechy osobního vozidla Škoda Octavia, kde je majitel zapomněl. Poškozenému muži tak byla způsobena škoda ve výši 26 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

Nepoctivému nálezci teď hrozí až rok vězení.