DOPRAVNÍ NEHODA. Ilustrační fotoKOSMONOSY – V noci na dnešek se v Boleslavské ulici v Kosmonosech odehrála tragédie. Náhodný kolemjdoucí tam na chodníku u Lorety objevil bezvládné tělo staršího muže, který byl celý od krve. Ihned zavolal záchranáře a policisty.

Policisté ihned po příjezdu na místo začali muže oživovat, v resuscitaci pokračovali i záchranáři, ovšem mužova zranění nebyla slučitelná se životem a lékař už mohl jen konstatovat smrt.

Řidič od nehody ihned ujel, okamžitě po něm ale začali pátrat policisté.

„Krátce před 23. hodinou se však osobně dostavil na mladoboleslavský dopravní inspektorát a k dopravní nehodě se doznal. Přítomnost alkoholu i omamných a psychotropních látek u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou a drogovým orientačním testem,“ uvedla mluvčí policie Lucie Nováková.

Okolnosti dopravní nehody jsou v této chvíli předmětem šetření mladoboleslavských policistů. Případ šetří jako trestný čin Usmrcení z nedbalosti a Neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, kdy muži v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.