Po výbuchu došlo k úplnému uzavření ulici. Foto: MPMBMLADÁ BOLESLAV – Obrovská rána a pak už jen byt v plamenech. Tak skončilo poslední červencový den vaření pervitinu v jednom z bytů v ulici Na Radouči v Mladé Boleslavi. Vařiči drog teď hrozí až 10 let vězení.

Za vším stál dvaapadesátiletý muž z Mladé Boleslavi, který v kuchyni panelového domu drogy vařit. Přitom mu ale jeho výrobna vybouchla a z bytu ve čtvrtém patře vyšlehly plameny.

„Na místě zasahovaly dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů. Těm se podařilo požár v poměrně krátké době uhasit,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda s tím, že hasiči za pomoci vyváděcích masek dostal ven do bezpečí několik lidí. Dokonce byla po dobu zásahu uzavřena i část ulice Na Radouči.

Podle informací mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková bylo z domu evakuováno 12 lidí. „Tři osoby byly převezeny k lékařskému ošetření do mladoboleslavské nemocnice. Minimálně jeden z nich byl popálený.

Při požáru byla poškozena elektroinstalace a vnitřní vybavení bytu, čímž byla majitelem předběžně vyčíslena škoda ve výši 300 tisíc korun.

Případ si ihned převzali mladoboleslavští kriminalisté, kterým muž rozhodně nebyl cizí. A právě proto ho v pátek poslal soud do vazby. „V případě prokázání viny mu nyní hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala Nováková s tím, že obviněn je z trestných činů Obecné ohrožení z nedbalosti a Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.