Hasiči. Ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV - Dnes před osmou hodinou ráno vyjíždělo několik hasičských jednotek, záchranná služba a policisté do ulice Mjr. Frymla v Mladé Boleslav. V jednom z bytů vypukl požár, uvnitř přitom zůstal muž, který nemohl z hořícího pekla ven!

Jako první byli na místě státní policisté. "Evakuování byli čtyři lidé z bytů na patře, kde hořelo. Muži z hořícího bytu se podařilo dostat ke dveřím, odkud ho policisté společně s hasiči vyvedli ven a předali záchranné službě," uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

Muž byl převezen do nemocnice jen na preventivní ošetření. Nikdo další z domu zraněn nebyl. Policisté, kteří jako první dorazili na místo a začali vyvádět ven lidi, se nadýchali kouře a na místě je ošetřili záchranáři. 

"Požár se podařilo poměrně rychle lokalizovat," uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda s tím, že na místě je vyšetřovatel příčin vzniku požáru, který zjišťuje, proč začalo hořet. Podle aktuálních informací Policie ČR ale začalo hořet kvůli nedbalosti obyvatele bytu. "Hořet začalo od nedopalku cigarety," uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková. Následně vzplálo i křeslo, kde muž kouřil a pak i zařízení bytu.

Škoda zatím nebyla vyšetřovatelem vyčíslena.