Městská policie Mladá Boleslav. Ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV - Úterní odpoledne měly hlídky městských strážníků v Mladé Boleslavi opravdu rušné. Řešili onanování na ulici, plivajícího Rumuna i muže, který ničil, co mu přišlo do cesty.

V prvním oznámení se jednalo o muže, který v parku v ulici 17. listopadu odhaloval své přirození a následně onanoval před kolemjdoucími. Hlídka strážníků MP, která přijela na místo oznámení, zjistila osmatřicetiletého mladíka české národnosti, který odpovídal popisu a k uvedenému konání se strážníkům na místě přiznal. Strážníci na místě zajistili tři svědecké výpovědi občanů, kteří byli přítomni a celou událost náležitě popsali. "Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Házel kameny na auta
Druhé oznámení od občana bylo na mladíka, který údajně ohýbá dopravní značení, hází kamení na budovu průmyslové školy a plive po kolemjedoucích autech. "Strážníci po příjezdu na uvedené místo zjistili osmadvacetiletého mladíka Rumunské národnosti, jehož jednání bylo umocněno alkoholem, nebo jinou návykovou látkou. Při zjišťování totožnosti mladík kladl aktivní odpor, proto byly zasahujícími strážníky použity donucovací prostředky – pouta, na dobu nezbytně nutnou, než se jmenovaný zklidnil a s hlídkou začal spolupracovat," popsal další z případů Kypta.

Na místě nebylo zjištěno závažnější poškození, ale velmi značné znečištění veřejného prostranství odpadky, které dotyčný vysypal a následně rozházel z odpadkového koše. Vzhledem k tomu že jmenovaný s přestupkem nesouhlasil, bude zjištěný přestupek oznámen na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav k dořešení. Muže si po projednání přestupku odvedl rodinný příslušník, který se o něho postaral.

Agresivní rozbíječ všeho
Třetí oznámení se týkalo muže, který dle oznámení rozbil sklo vitríny u kostela na Staroměstském náměstí, kopal do odpadkových košů, rozhazuje reklamní poutače tzv. „A“ a rozbíjí květináče s květinami. Popsaný muž byl v místě zjištěn a v souladu se zákonem na místě zajištěn. Vzhledem k tomu, že muž měl pravou ruku pořezanou od jím rozbitého skla skříňky, byla na místo přivolána sanitka záchranné služby, která muže za asistence strážníků převezla do oblastní nemocnice, kde mu bylo poskytnuto ošetření.

"Následně byl vyzván, aby setrval na místě do příjezdu hlídky Policie ČR. Muž této výzvy neuposlechl, otočil se k hlídce MP zády a s posměšky se snažil odejít. Strážník proto vyzval jménem zákona, zůstaňte na místě, na což muž stále nereagoval. Strážník proto pomocí hmatů a chvatů muže zajistil, a jelikož muž stále kladl aktivní odpor, byla mu nasazena pouta," řekl ředitel strážníků.

Tato byla sundána po příjezdu hlídky Policie ČR, která si celou věc převzala z důvodů podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a výtržnictví k dořešení.