Městská policie. Ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV – Jeden telefonující za druhým volal brzy ráno na tísňovou linku městských strážníků, a to kvůli muži a ženě, kteří se prali na dětském hřišti na severním sídlišti.

Než na místo dorazila hlídka strážníků, muž a žena z místa odešli směrem k obchodnímu domu Tesco a dále k benzínové stanici v Havlíčkově ulici.

„Na pohyb a jednání muže neustále telefonicky upozorňovali kolemjdoucí občané. Muže a ženu také monitoroval pracovník kamerového systému, který fyzické napadání potvrdil,“ uvedl ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Hlídka u benzínové stanice muže a zmlácenou ženu zjistila. Žena lékařské ošetření odmítla a odmítla věc i dále řešit. Hlídka na místě také zjistila, že oba znečistili dětské hřiště odpadky.

„Vzhledem k tomu, že muž odmítal prokázat svoji totožnost, byla na místo přivolána hlídka police ČR. Po zjištění totožnosti byla celá věc oznámena na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav,“ dodal Kypta.

Po druhé hodině ráno pak strážníci zasahovali u podobné události znovu, tentokráte v Železné ulice. „Při kontrolní činnosti tam strážníci zaslechly křik ženy, který vycházel z přilehlého domu,“ uvedl Kypta.

V domě hlídka zjistila muže a ženu, kteří se mezi sebou fyzicky napadli a rozbili zařízení bytu. „Jelikož se jednalo o pronajatý byt a vznikla zde škoda na majetku, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která věc dořešila ve své kompetenci,“ dodal Kypta.