Středeční fotbal se neobešel bez incidentů. Ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV - Včerejší fotbalové utkání mezi FK Slavia a FK Jablonec se rozhodně nenesl v klidném duchu. Stovky policistů měly práci nejen v okolí stadionu, ale především právě na něm. Vzduchem létaly světlice a tekla i krev mezi fanoušky.

Jak uvedla mluvčí mladoboleslavských policistů Lucie Nováková, muži zákona řešili tři přestupky proti veřejnému pořádku, jeden přestupek proti občanskému soužití a jednu krádež.

"Fanoušci na stadionu dále použili zakázanou pyrotechniku a v této souvislosti momentálně vyhodnocujeme kamerové záznamy. V případě ztotožnění osob, které pyrotechniku použily, budeme řešit další přestupky," uvedla Nováková.

A tím to rozhodně neskončilo. Fakoušci se během zápasu pustili i do ničení stadionu, konkrétně pak ohraničení hrací plochy. Hrozilo tak, že fanoušci vtrhnou až na hrací plochu, a proto na místo nastoupili těžkooděnci z pořádkové služby Policie ČR. Hlídat tam museli až do konce zápasu.

Na stadionu došlo ke kolapsu jedné osoby, která byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocničního zařízení. Mimo stadion došlo k fyzickému napadení mezi dvěma fanoušky a jeden z nich musel být s lehkým zraněním na místě ošetřen.