POUTA. Ilustrační fotoKOSMONOSY – V ulici U Masokombinátu se mladý muž před pátou hodinou ráno pokusil ukrást zaparkované osobní auto. Měl ale smůlu, přímo při činu ho chytili mladoboleslavští policisté.

Dvaatřicetiletý muž skončil v poutech a následně v policejní cele. Kriminalisté pak zjistili, že muže se nejméně od března tohoto roku od doby zadržení opakovaně dopouštěl majetkové trestné činnosti na různých místech České republiky, kdy se zaměřoval především na krádeže osobních vozidel Škoda Octavia a Škoda Fabia.

„V uvedené době odcizil celkem devět osobních vozidel a to zejména v severních a středních Čechách,“ uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

Auta i vykrádal
V Benátkách nad Jizerou si v nočních hodinách z 8. na 9. dubna 2018 vyhlédl v ulici Platanová a Ořechová hned několik vozidel. „Šest automobilů zde poškodil s úmyslem je odcizit. Z vozidel si odnesl například motocyklovou přilbu, brýle a rukavice nebo uloženou plynovou pistoli,“ uvedla Nováková s tím, že v případě posledního sedmého vozidla Škoda Fabia, se mu vůz podařilo odcizit v ulici Platanová.

Obviněný muž se protiprávního jednání dopustil přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen.

Celková škoda odcizením a poškozením vozidel byla předběžně vyčíslena na 900 tisíc korun. „V případě prokázání viny mu nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.